درباره ما

معرفی شرکت بلورین تار:

 شرکت بلوین تار در سال 1381 توسط مهندس " سید حمید رضا علوی" (مجری طرح تولید الیاف شیشه پیوسته) و دکتر " سید محمد حسین علوی"( عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف) تاسیس گردیده است. این شرکت در راستای فعالیت های پژوهشی خود در ارتباط با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور از جمله: دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه تهران، دانشگاه علم و صنعت و مرکز تحقیقات مخابرات ایران بوده است. 

تاریخچه

الیاف شیشه به عنوان ماده اولیه در صنایع گوناگون از جمله فیبر گلاس کاربرد دارد. این مواد از خارج از کشور تهیه می شود و تا کنون هیچ تولید کننده داخلی نداشته است. مجری طرح، با توجه به سابقه کار در مرکز تحقیقات مخابرات ایران، از سال 1360 در تولید آزمایش الیاف شیشه با روپوش آلومینیومی، در راستای کاربرد نظامی فعالیت داشته است. نامبرده اولین خط تولید را در اوایل دوران جنگ تحمیلی، تحویل وزارت دفاع داد، که در زمان دفاع مقدس موثر واقع شد. تجربیاتی که در زمینه تولید الیاف شیشه کسب گردید، در اواخر دهه 70 در ساخت اولین دستگاه پایلوت با ظرفیت 10 رشته، به نتیجه رسید. در سال 1384 تعداد 10 دستگاه تولید شد. در این طرح هر ماشین همزمان 100 رشته فیبر تولید می کند. در حال حاضر این شرکت فعالیت هایی جهت طراحی و ساخت ماشین های جدیدی، با توانایی تولید همزمان 1000 رشته فیبر در دست انجام دارد.

مجوز ها:

 شرکت بلورین تار به عنوان اولین و تنها تولید کننده نخ های شیشه ای، با تجربه ی 30 ساله مدیران خود توانسته است از طریق اختراع روش تولید و ثبت آن، این صنعت مهم و راهبردی را با توجه به ویژگی های جامعه ایرانی بومی سازد. در این راستا در اولین نمایشگاه دستاورد های بومی سازی و خودکفایی صنعت و معدن که در دی ماه 1389 برگزار شد، به دریافت لوح افتخار از سوی داوران محترم نمایشگاه مفتخر گردید.
در تاریخ 21/01/1385 مجوز تاسیس شماره 50631 را از وزارت صنایع و معادن، ویژه تولیدی - طراحی و مونتاژ اخد کرد.
پروانه بهره برداری تولید نخ از الیاف شیشه به ظرفیت 225 تن در یک شیفت از وزارت صنایع و معادن به شماره 85096 در تاریخ 1387/08/27 برای این شرکت صادر شد.
سازمان صنایع و معادن استان تهران در تاریخ 1389/04/28 موافقت خود را به ارائه مجوز شماره 69782برای افزایش ظرفیت تولید اعلام نمود.
سازمان صنایع و معادن استان البرز نیز در تاریخ 1389/11/26 با صدور مجوز شماره 100/27774 با طرح توسعه کارخانه موافقت کرد.
 

زمینه فعالیت شرکت بلورین تار 

1- تحقیقات

2- ماشین سازی

3-تولید الیاف

4- تامین کالا

 

تامین کلیه مواد اولیه صنعت کامپوزیت شامل: رووینگ، یارن، مت، چاپد، پارچه، روبان، توری، عایق نسوز و فیلتر طبق سفارش مشتری امکان پذیر است.